Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення з посади голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, який обіймав цю посаду від квітня 2016 року.

Документ оприлюднили на сайті Президента України 12 квітня.

Іншим указом президент призначив виконувачем обов’язків голови Дмитра Бутрія, який з 28 січня 2019 року був першим заступником голови Херсонської ОДА.

Очільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв написав заяву про звільнення за власним бажанням 6 квітня. За кілька днів Кабмін схвалив звільнення Гордєєва.

За словами Гордєєва, він вирішив піти з посади, щоб не псувати рейтинг президенту Петру Порошенку через інформаційну кампанію проти нього: «Я не хотів би, щоб ці всі сфабриковані, брехливі, нелюдські заяви могли якось вплинути на рейтинг президента під час голосування в другому турі», — сказав він.

Порошенко підписав указ про звільнення голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва. Слідство.Інфо

Наприкінці березня 2019 року журналісти Слідства.Інфо презентували фільм «Гандзюк: Системне вбивство», в якому з’ясували, що Андрій Гордєєв міг впливати на офіційне розслідування. Про це під час телефонної розмови журналістці Слідства.Інфо розповів заступник Гордєєва Євген Рищук.

За словами Рищука, Гордєєв мав зустріч з головою СБУ Василем Грицаком і домовився, щоб правоохоронці не вели розслідування проти нього. На той час справу вбивства активістки розслідувала саме Служба безпеки.

Журналістам Гордєєв спершу підтвердив, що говорив з Грицаком про справу Гандзюк, однак згодом відмовився від своїх слів.

Голову херсонської адміністрації Андрія Гордєєва, як і його заступника Євгена Рищука, активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк» називають одним із замовників убивства активістки. Але наразі вони не є підозрюваними у справі.

Євген Рищук написав заяву про звільнення одразу після Гордєєва.

Зліва направо: голова Херсонської обласної ради, підозрюваний у вбивстві Катерини Гандзюк Владислав Мангер, голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв та його заступник Євген Рищук. Слідство.Інфо

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня на виході з власного будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада Катерина Гандзюк померла. 17 серпня 2018 року правоохоронці затримали одного з імовірних організаторів нападу на Гандзюк Сергія Торбіна під час спроби втекти з Херсона.

В організації злочину працівники СБУ підозрюють Олексія Левіна, якого оголосили в розшук, та очільника Херсонської обласної ради Владислава Мангера. Основним мотивом убивства активістки офіційне слідство називає її публічну позицію щодо підпалів лісу й корупційної вирубки. Сама Гандзюк також вважала Мангера ймовірним замовником замаху на неї.

Слідство.Інфо отримало документи правоохоронців, які доводять, що заступник голови Херсонської ОДА Євген Рищук також міг бути причетним до незаконних підпалів 600 гектарів лісу, про які писала Гандзюк. Однак підозру йому так і не оголосили.

Окрім цього, журналісти Слідства.Інфо дізналися, що помічник нардепа Миколи Паламарчука Ігор Павловський, якого офіційне розслідування називає співорганізатором убивства, зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху на активістку, а також в інші «гарячі» для розслідування дати. Окрім цього, у розпорядженні Слідства.Інфо з’явилося відео, на якому Олексій Левін розповідає, як Євген Рищук просив «якось покарати» Катерину Гандзюк.

Головне фото — УНІАН