Марія Горбань, Слідство.Інфо

Слідчі національної поліції продовжили державну охорону одеському активісту Олегу Михайлику. За словами правоохоронців, напередодні він сам написав заяву про відмову від охорони. Однак активіст стверджує, що це неправда.

«Національна Поліція України вкотре офіційно «вкидає» українцям свою брехню, прикриваючи власний непрофесіоналізм і відвертий саботаж», — написав Михайлик у Facebook.

5 лютого в Національній поліції заявили, що одеський активіст Олег Михайлик написав письмову заяву про відмову від надання державної охорони.

«Заходи з фізичної охорони були продовжені, навіть попри письмову заяву потерпілого, написаної в його присутності дружиною, про відсутність потреби в заходах із забезпечення його безпеки», — йдеться в заяві.

Утім, як пояснив активіст, він «фізично не міг» написати такої заяви, адже попередня ухвала діяла з 24 грудня по 24 січня, а з 9 січня він перебував разом з дружиною в Німеччині, де німецькі лікарі проводили операцію по вилученню кулі з його легені. Натомість, за його словами, відправляв клопотання про продовження державної охорони.

«Ще в понеділок на електронну та поштову адреси Головного слідчого управління Нацполіції відправили клопотання про надання державної охорони. На вимогу слідчого Шеремета, який після короткої розмови з вимогою відправити це клопотання вже третій день не бере слухавку та не передзвонює сам. Попри всі обіцянки», — розповів активіст.

Олег Михайлик відомий боротьбою проти незаконних забудов на морському узбережжі, він активно критикує діяльність міського голови Одеси Геннадія Труханова. Напад на одеського громадського діяча Олега Михайлика стався ввечері 22 вересня. Йому прострелили груди в ста метрах від будівлі обласної поліції. Куля пробила руку, роздробила ребро й порвала артерію. Олег Михайлик переніс клінічну смерть, утім, попри важкі травми, вижив.

У січні німецькі лікарі провели операцію й видалили кулю з легені Олега Михайлика, яка залишалася в його тілі близько чотирьох місяців після замаху. Куля може стати важливим речовим доказом. Експертизу погодилися провести німецькі правоохоронці. Генеральна прокуратура України повинна була відправити в Німеччину пакет документів щодо надання міжнародної правової допомоги, однак, попри обіцянки, так і не зробила цього вчасно.

(Головне фото — Одеський громадський діяч, лідер міської організації партії «Сила людей» Олег Михайлик, який отримав 22 вересня важке вогнепальне поранення, спілкується з журналістами біля свого будинку, Одеса, 5 жовтня 2018 року. До представників ЗМІ активіст вийшов у бронежилеті та в супроводі поліцейських. Фото Гіманов Олександр / УНІАН)