У нього – багаторічний досвід роботи на державній службі, у неї – багатомільйонний бізнес. Він гне спину на благо країни, поки вона тримає на своїх тендітних плечах всю родину.
«Слідство.Інфо» вже розповідало про багатьох посадовців, які сито жили завдяки важкій праці своїх рідних, обіймаючи при цьому керівні посади в держустановах. Цього разу в полі зору наших журналістів опинилися «голуби сизі» з фіскальної служби Харківської області. Тамтешній керівник ДФС бідніший за свого безпосереднього шефа – Романа Насірова усього на 8 мільйонів гривень.
Микола Рибаков — чи не найбагатший податківець всієї держави, змагатися з яким може хіба що голова ДФС України Роман Насіров. Людина, після переведення якої на посаду голови ДФС Харківської області, тамтешні нардепи та підприємці заговорили про переслідування та утиски.
Слідство.Інфо зацікавилося податківцем, який окрім нищівної критики за методи роботи, запам’ятається ще й неабияким багатством. Причому єдина його особиста річ в електронній декларації, окрім, зарплатні, – це старенький причеп від автомобіля.
Віталій Бушковський – харківський підприємець та депутат обласної ради. Протягом 4-х років, до літа 2016-го, чоловік очолював підприємство, яке займалося здачею нежитлових приміщень в оренду. Декілька місяців тому Віталієм зацікавились податківці. Шукали саме його, втім з обшуками прийшли на абсолютно інше підприємство, у якого вилучили значну суму грошей.
За словами Бушковського, причина такої цікавості податківців — нібито його ухиляння від сплати податків на суму 750 тисяч гривень. Втім у чоловіка є пояснення такої пильної уваги до нього останнім часом: він регулярно підіймає питання Богодухівського комплексу з переробки твердих побутових відходів, що на Харківщині. «То есть это объект, у которого стоимость 50 млн. грн., но на самом деле – перегорожена балка и поставлен ангар”» — каже Віталій.
На початку 2016-го голова ДФС України Роман Насіров розповідав про кадрові чистки та нові обличчя на керівних посадах. Або пан Насіров щось не договорює, або він не зовсім в курсі професійної діяльності його харківських підлеглих. Бо останні не лише жваво просувалися по службі саме за часів минулої влади, а ще й прославилися мільйонними статками. Йдеться саме про нового очільника ДФС Харківщини.
Свою кар’єру Микола Рибаков розпочинав в Одесі ще на початку 90-х. Українці вже чули безліч історій про посадовців, які все життя присвятили державній службі, втім яким в той самий час дуже пощастило із заможними родичами. Виявляється, Микола Рибаков – не виняток.
Голова ДФС Харківської області жодного дня не був у бізнесі. Відділ податкових розслідувань, далі — податкова адміністрація Одеської області, пізніше – керівна посада у ДПІ Приморського району. Миколу Рибакова коротко можна охарактеризувати як ну дуже вдало одруженого. В його е-декларації майно родини: 3 земельні ділянки загальною площею понад 2,5 тис кв. м., приміщення на 150 квадратів, невеличка квартира і гарний будиночок на узбережжі. І це ще не все.
Їздить Рибаков з дружиною на двух Лексусах 2008-го та 2010-го років випуску загальною вартістю у більш ніж 1 млн. грн. Втім найдорожче, що є у дружини Рибакова– це банківські рахунки. Більш ніж півтора мільйони доларів в банку і понад сто тисяч доларів готівкою.
Фірма «Інтертрейдсервіс», часткою якої володіла мільйонерка Наталія Рибакова, знаходиться в Одесі за адресою Військовий узвіз, 3. Підприємство у стані припинення ще з осені минулого року. Більш того, місцеві кажуть, що жодного «Інтертрейдсервісу» вони тут не пам’ятають.
З усіма запитаннями про майно та доходи дружини ми звісно ж звернулись до самого Миколи Рибакова. Голова ДФС Харківської області розповідає: його дружина – просто успішний ріелтор:
«Вот на счету в банке в 2011 году было у моей супруги 9 млн 524 тыс. 627 грн, что в переводе на доллары – ну где-то 1 млн 200 тыс долл. — Это большая разница между 480, 900 тыс., а потом сразу 9 млн – уточнюємо — Это на счету в банке все денежные сбережения, которые у неё были за всю жизнь» — пояснює Рибаков.
Можливо, джерелом такого доходу було те саме єдине підприємство пані Рибакової «Інтертрейдсервіс». Втім фіскал спростовує і цю версію: фірма не працює останні років десять.
Родина Рибакових, як ми вже згадували, володіє будинком, переробленим у міні-готель. Він функціонує лише з 2014-го, тут 5 номерів. За умови, що кожен з них з них щодня протягом року приноситиме ту суму, яку вказано на сайті, прибуток сягне менше 2 млн. грн. Але це аж ніяк не півтора мільйони доларів, внесені у декларацію.
В декларації, до речі, також є ще 5 квартир: одна у власності дружини ще з 1997-го року, в інші 4 вона поки що лише інвестувала кошти. Може, пані Наталія володіє або бодай працює ще у якійсь фірмі, котра дозволяє щороку збільшувати кількість родинних мільйонів?
«Вона просто приватний підприємець, — коментує діяльність дружини Микола Рибаков. —Самый был, скажем, бизнес, который приносил самые большие доходы – это когда положили деньги в банк, и были периоды, когда у нас банк давал до 30% по гривне, и потом переводили в валюту».
Просто підприємець, яка ні на кого не працює, не має бізнес-партнерів, не має хоча б власного сайту, і ліквідовану фірму. Жодної згадки про ріелтора Наталію Рибакову з Одеси немає і в мережі. Ми не стверджуємо, що випадок нашого героя Віталія Бушковського пов’язаний зі статками родини Миколи Рибакова. Втім, поки керівники держструктур говорять про нові обличчя на посадах, — у підприємців проходять дивні обшуки, а багаті родичі посадовців рік за роком збільшують свої капітали.
/Юлія Брик для Слідства.Інфо30