Марія Горбань, Слідство.Інфо

Детективи Національного антикорупційного бюро спільно з прокурорами САП затримали екс-командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова. Його підозрюють у заволодінні майном головного управління Нацгвардії на понад 80 мільйонів гривень.

Про це повідомила прес-служба бюро.

14 травня детективи проводили обшуки в працівників Нацгвардії та в кількох приватних компаніях у межах розслідування про корупційну схему з нерухомістю. За версією слідства, через неї головне управління Нацгвардії України втратило 81,64 мільйона гривень.

Також затримали гендиректора компанії «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороду.

Командувач Національної гвардії Юрій Аллеров під час координаційної наради підрозділів МВС, Київ, 26 липня 2018 року. Новицький Андрій / УНІАН

За даними Bihus.Info, у 2000-х роках Національна гвардія (тоді — Внутрішні війська) передала майже гектар землі на Печерську «Укрбуд Девелопмент» під забудову. Згідно з угодою, нацгвардійці мали отримати 50 квартир і 30 паркомісць у житловому комплексі «Аристократ», зведеному на цій ділянці.

Та у 2016 році командувач Нацгвардії Юрій Аллеров підписав додаткову угоду, за якою його відомство відмовилося від квартир на Печерську на користь 65 квартир у ЖК «Оберіг» на Бориспільській. Втрати від такої угоди — понад 100 мільйонів гривень.

Невдовзі після підписання цієї угоди донька Аллерова стала власницею позашляховика Grand Cherokee 2015 року випуску та оформила на себе квартиру в житловому комплексі, який також будувала «Укрбуд Девелопмент».