Від редакції: 

Владислав Грезєв – громадський активіст, один із співзасновників ініціативи #ДеклараціяНебайдужих. Її учасники разом з колегами та партнерами з ВО “Автомайдан” та “Центр протидії корупції” організували сьогоднішню акції під стінами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури “Холодницький, пакуй рюкзак і на вихід!” у відповідь на закриття прокурорами Холодницького справи “рюкзаків Авакова”.

Цей текст відображає особисту думку та ставлення до подій Владислава Грезєва. Думка редакції Слідства.Інфо може не співпадати з точкою зору автора. 

***

Давайте покроково. Допоможемо розібратися громадськості у тому, що відбулось сьогодні під стінами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, бо якось ЗМІ не відпрацювали на потрібному рівні.

Отже.

1. Вчора була анонсована акція “Холодницький, пакуй рюкзак і на вихід!” як реакція на закриття очевидної справи “рюкзаків Авакова”.

2. Вчора ввечері провладні боти, що завжди топили проти Національного антикорупційного бюро та його очільника Артема Ситника оперативно почали розганяти інфу про альтернативну акцію проти Ситника на 9:30 під НАБУ.

3. О 9:30 без жодних попередніх анонсів під САП виник мітинг організований головою “Соціалістичної партії України” Іллею Ківою. При цьому, під НАБУ анонсованої акції не було. “Активісти-бабушки” та підлітки Ківи не розуміли, що вони тут роблять. Відповідали, що вони прийшли протестувати проти всього поганого, підтримувати пенсіонерів, малозабезпечених, матерів-одиначок тощо. Люди, які тримали плакати із закликами звільнити Ситника і звинуваченнями на адресу НАБУ – не знали, хто такий Ситник і що таке НАБУ.

4. Тут же о 9:30 під САП прийшов провокатор-псевдожурналіст Всеволод Філімоненко, який разом із групою підтримки та, на мою думку, проплаченими “активістами” (які зовсім не орієнтувалися в контексті) – імітував і провокував Віталія Шабуніна та Центр Протидії Корупції, що начебто його замовили і заплатили за його “акцію проти Холодницького”. Окремо хочу зазначити, що ця “людина” публічно у гучномовець принижувала честь і гідність Олександри Устінової, не буду цитувати цього негідника. Як пояснюють юристи, він журналіст і будь-яка радикальна реакція на такі дії на камери була би ще більшою втратою часу на цього покидька.

5. В якийсь момент кілька підготовлених провокаторів вилили в обличчя Віталія Шабуніна зеленку, та закидали тортами. Судячи із їх позицій – вони були з табору Ківи. Відео з 4-ої хвилини. Допоможіть ідентифікувати цих людей.

6. Також на стороні Ківи були люди у військовій формі, один з них брав участь у провокації із зеленкою. Під час розмови із військовими в адвоката Масі Найема виникли сумніви щодо їх статусу “Учасника бойових дій”.

7. Маю констатувати повну бездіяльність правоохоронців на провокації із зеленкою і тортами. Лише під пресом активістів затримали двох із ~7 людей. Інших просто випустили, хоча мали всі можливості для затримання.

8. Після цього акцію АвтоМайдан – AutoMaidan, ЦПК та #ДеклараціяНебайдужих таки була проведена.

9. Після активісти Ківи були зафіксовані на роздачі грошей мітингувальникам.

10. В цей же час були зафіксовані неподалік від проведення акції імовірні організатори захисту Назар Холодницький – Руслан Журило (менеджер Миколи Мартиненка, фігуранта справ НАБУ) та Микола Коханівський.

11. І ось пояснення Віталія Шабуніна щодо того, що відбулось.

 

ВИСНОВКИ:
1. Корупціонери дуже сильно бояться звільнення Холодницького. Він їм потрібен.
2. Рівень підготовки, оперативна реакція і ресурси у цих людей достатньо великі, щоби провокувати будь-які прояви громадянської активності та привертати увагу медіа, зміщуючи акцент із головного.
3. ЗМІ відпрацювали незадовільно, висвітливши лише найхайповіші епізоди про зеленку. Але контекст найбільш важливий. Можливо, хтось не встиг на треш, що був до 10:00 (бо акція була анонсована саме на цей час). Тому прохання оновлювати усі повідомлення щодо акції враховуючи всі зазначені факти.
4. Громадськості було недостатньо.
5. 26-го липня, коли буде висновок дисциплінарної комісії і рекомендації, щодо звільнення/незвільнення Холодницького – абсурд-шапіто буде ще більшим. І адекватної громадськості так само має бути більше.

Головне фото – Укрінформ.