Ігорю Павловському, якого підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк, вручили нову підозру, яка передбачає м’якше покарання.

Про це Слідству.Інфо повідомив адвокат Павловського Максим Болдін.

Адвокат сказав, що співробітники прокуратури оголосили Павловському нову підозру й обвинувачують тепер не в організації, а в замовчуванні вбивства (частина 1 статті 396).

«Слідство встановило, що Павловський не причетний до скоєння злочину у зв’язку з тим, що є свідчення інших суб’єктів кримінального провадження, які зізналися у скоєнні злочину», — розповів адвокат.

Адвокат Павловського Максим Болдін (ліворуч) під час судового засідання, Шевченківський районний суд Києва, 17 квітня 2019 року. Слідство.Інфо

На думку Болдіна, Павловського тримають під вартою безпідставно, оскільки нова стаття обвинувачення передбачає тримання під вартою лише у виключних випадках. Наприклад, якби обвинувачений переховувався від слідства, а цього, за словами адвоката, не було.

До 4 квітня Павловського обвинувачували у співучасті в убивстві Катерини Гандзюк за двома статтями Кримінального кодексу України: частина 3 статті 27 (участь в організації та підготовці злочину) та частина 2 статті 115 (умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю; з корисливих мотивів; вчинене на замовлення; за попередньою змовою групою осіб).

Також адвокат повідомив, що з 1 квітня у Павловського різко погіршився стан здоров’я.

17 квітня Ігор Павловський не з’явився на судове засідання, на якому повинні були розглядати зміну запобіжного заходу. Через нібито поганий стан здоров’я він також відмовився від участі у відеоконференції. Відтак засідання перенесли на 18 квітня.

Як з’ясували журналісти під час роботи над фільмом-розслідуванням «Гандзюк: системне вбивство», підозрюваний в організації вбивства активістки Ігор Павловський активно зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху, а також в інші «гарячі» для розслідування дати. Донедавна офіційне слідство вважало Павловського співорганізатором убивства Катерини Гандзюк. Саме через нього нібито передавали гроші виконавцям нападу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гандзюк: системне вбивство

Ігор Павловський. Фото з особистої сторінки у Facebook

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня на виході з власного будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада Катерина Гандзюк померла. 17 серпня 2018 року правоохоронці затримали одного з імовірних організаторів нападу на Гандзюк Сергія Торбіна під час спроби втекти з Херсона.

В організації злочину працівники СБУ підозрюють Олексія Левіна, якого оголосили в розшук, та очільника Херсонської обласної ради Владислава Мангера. Основним мотивом убивства активістки офіційне слідство називає її публічну позицію щодо підпалів лісу й корупційної вирубки. Сама Гандзюк також вважала Мангера ймовірним замовником замаху на неї.

Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити відсторонення Мангера від посади голови Херсонської облради.

Під час роботи над фільмом-розслідуванням «Гандзюк: системне вбивство» Слідство.Інфо отримало документи правоохоронців, які доводять, що заступник голови Херсонської ОДА Євген Рищук також міг бути причетним до незаконних підпалів 600 гектарів лісу, про які писала Гандзюк. 

Окрім цього, в розпорядженні Слідства.Інфо з’явилося відео, на якому Олексій Левін розповідає, як Євген Рищук просив «якось покарати» Катерину Гандзюк

Також журналісти з’ясували, що очільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв міг впливати на офіційне розслідування. Про це під час телефонної розмови журналістці Слідства.Інфо розповів заступник Гордєєва Євген Рищук.

За словами Рищука, Гордєєв мав зустріч з головою СБУ Василем Грицаком і домовився, щоб правоохоронці не вели розслідування проти нього. На той час справу вбивства активістки розслідувала саме Служба безпеки.

Журналістам Гордєєв спершу підтвердив, що говорив з Грицаком про справу Гандзюк, однак згодом відмовився від своїх слів.

Очільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв написав заяву про звільнення за власним бажанням 6 квітня. За кілька днів рішення схвалив Кабміна 12 квітня указ про звільнення Гордєєва підписав президент Порошенко.

Одразу після Гордєєва написав заяву про звільнення його заступник Євген Рищук.

Екс-голову херсонської адміністрації Андрія Гордєєва, як і Євгена Рищука, активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк» називають одним із замовників убивства активістки. Але наразі вони не є підозрюваними у справі.