Дружочки

16 грудня 2021, 29 хв

«Замминистра с таким е@алом, как у меня, он один всего», — казав Олександр Гогілашвілі поліцейським на блокпості на Донеччині. Після цієї розмови його обличчя і справді стало відомим усім, а замміністра він бути перестав — написав заяву за власним бажанням.

І, здавалося, на цьому можна поставити крапку у цій історії. Але що буде, якщо основна дія відбувається у великому будинку на Київщині з ще кількома дійовими особами?

Отже, дано: будинок на 350 «квадратів» у Хотові під Києвом. Він належить ексдружині Вячеслава Стрелковського, компанії якого фігурують у справах про податкові «скрутки». У медіа за ним закріпилося прізвисько «король обналу».

Так от, у цьому будинку живуть:

  • Олександр Гогілашвілі — уже ексзаступник міністра внутрішніх справ, який, ймовірно, має російське громадянство і співпрацював із депутатом Держдуми від путінської партії.

Посаду Гогілашвілі отримав без будь-якого досвіду роботи у правоохоронних органах України. Навіть після звільнення він продовжив їздити на номерах прикриття.

  • Марія Левченко — особиста помічниця президента Володимира Зеленського, яка працює з ним ще з часів «Квартал 95». Вона також їздить на автомобілі одного з підрозділів СБУ з номерами прикриття.

Ще й, схоже, офіційно в Офісі Президента не працевлаштована.

  • Кирило Буданов — керівник військової розвідки. Саме він має відігравати одну з ключових ролей у протидії агресії у випадку російського вторгнення.

А тепер питання: які наслідки може мати для національної безпеки України те, що останній персонаж живе у будинку податкового «ділка» разом із особистою помічницею президента та людиною, що ймовірно має російський паспорт?

Про конфлікт інтересів, ціною якого може стати державна безпека, — дивіться у новому розслідуванні Василя Бідуна та Дмитра Реплянчука.