Підприємство Держгеокадастру без конкурсу орендувало літак для аерофотозйомки в компанії «Аерогеодезичні технології». Вона належить цивільній дружині заступника директора підприємства Тараса Могилевського.

Про це йдеться у відеоблозі «Таємниці Слідства».

У листопаді 2019 року колишній прем’єр-міністр Олекскій Гончарук повідомив про створення 3D-моделі земель України, яка має замінити чинну Публічну кадастрову карту. Гончарук розповів, що в двох областях — Львівській та Волинській — аерофотозйомка вже почалась. А до кінця 2020 року мала бути відзнято з літака всю територію України.

Напередодні профільне підприємство Держгеокадастру — Українське державне аерогеодезичне підприємство — провело тендер та обрало компанію, в якої замовило оренду літака. Переможця вибирали без конкурсу, і ним стала компанія «Аерогеодезичні технології».

На початку грудня на тендер звернула увагу Державна аудиторська служба. Порушення аудитори помітили в тому, що конкурс не проводили, хоча літаків відповідної моделі в Україні кілька. У відповідь держпідприємство зазначило, що літак «Аерогеодезичних технологій» — єдиний, стан і характеристики якого дозволяють проводити зйомку на потрібній висоті, та подало на службу до суду.

Зараз позовну скаргу розглядає одіозний суддя Окружного адмінсуду Києва Сергій Каракашьян — той, який раніше заборонив виконувачці міністра охорони здоров’я Уляні Супрун виконувати свої обов’язки.

Власницею та керівницею компанії «Аерогеодезичні технології» є вінничанка Ганна Дядікова. Також жінка зареєстрована як фізична особа-підприємець: продає косметику й засоби для догляду за тілом. Дядікова зареєструвала фірму у квітні 2016-го, за півроку до проведення конкурсу. Через кілька місяців вона придбала двобортний літак Л-410 УВП 1982 року випуску. Схожу модель можна придбати за 650 тисяч доларів (близько 18 мільйонів гривень).

Ганна Дядікова також є цивільною дружиною заступника гендиректора  Українського державного аерогеодезичного підприємства Тараса Могилевського — якраз того, що й проводило закупівлю. Про це свідчить подана Могилевським декларація за 2019 рік.

У телефонній розмові з журналісткою «Слідства.Інфо» Тарас Могилевський зазначив, що «можливо» спільно проживає з Дядіковою. На інші запитання журналістів відповідати відмовився. Ганна Дядікова проігнорувала наші дзвінки.

Зазначимо, що аудит, який є у розпорядженні «Слідства.Інфо», фіксує також кілька порушень у проведенні закупівлі держпідприємством. Увагу аудиторів привернула висока вартість оренди літака — 70 тисяч гривень за 1 годину. Іншою причиною для моніторингу стало те, що «Аерогеодезичні технології» так і не виконали підряд — замість передбачених у договорі 256 годин аерофотозйомки вони провели у небі лише близько 32 годин.

Можливі порушення при проведенні закупівлі розслідує також Національна поліція.