Згідно з інформацією, яку журналісти «Слідства.Інфо» отримали від Воєнної розвідки України, кількість громадян Республіки Білорусь, що підписали контракт на службу в російській армії у 2022 році, практично у сто разів менша, ніж за перше півріччя 2025-го.

Про це йдеться у спільному розслідуванні «Слідства.Інфо», «Білоруського розслідувальницького центру» та KibOrg «Патріоти двох держав: як білорусів змушують воювати до смерті проти українців».

Журналісти проаналізували наданий список із 1031 встановленого громадянина Білорусі, які долучилися до збройних сил Російської Федерації. Перший контракт підписано у липні 2022-го, найсвіжіший — 15 липня 2025 цього року. Кількість білоруських найманців різко збільшилася у 2023-му. Якщо роком раніше було лише шість контрактників, то 2023-го — вже 235, а 2024-го — 518. 

Цьогоріч, згідно з отриманими даними від розвідки, підписання контрактів сповільнилося: на початок липня — 157 осіб. Ще у 116 добровольців не вказано дату прийняття на службу. Майже половина списку (498 осіб) є рядовими, тобто мають нижче військове звання. Прапорщик у списку один.

Якщо хочете бачити більше викриттів російських військових злочинців на нашому сайті, підтримайте нашу роботу одноразово або щомісяця. Також ви можете підписатися на щомісячний донат на Монобазі!

Водночас за даними проєкту Координаційного штабу для добровільної здачі в полон військовослужбовців ЗС РФ «Хочу жити», за перше півріччя 2025 року контракт зі Збройними силами Росії підписало 596 громадян Білорусі. Це майже у 100 разів більше, ніж за весь 2022 рік (шестеро осіб).

За підрахунками журналістів, понад 10% білоруських найманців вже загинули, ще 8% — зникли безвісти. Тобто з високою ймовірністю мертвий кожен п’ятий.

Раніше журналісти «Слідства.Інфо» повідомляли, що білоруси серед російських полонених — на четвертому місці після узбеків, таджиків і непальців.

Білорусь переймає у РФ досвід вербування у військо, кількість білоруських контрактників з 2021 року зросла у 1,6 рази.

Читайте також: Патріоти двох держав: як білорусів змушують воювати до смерті проти українців та Білорусь переймає у РФ досвід вербування у військо, кількість білоруських контрактників з 2021 року зросла у 1,6 рази