Агенція фінансових розслідувань БВО порушила справи по фірмах Порошенка та Труханова після Panama Papers

Поділитися

Після витоку внутрішніх документів та листування всередині компанії Mossack Fonseca, яка надавала фінансові послуги та допомагала клієнтам у всьому світі створювати офшорні корпорації у квітні 2016 року,  Агенція фінансових розслідувань БВО відкрила справи щодо компаній одразу двох фігуратів Панамського архіву з України – президента Петра Порошенка та мера Одеси Геннадія Труханова.

Про це стало відомо завдяки новій порції Panama Papers, яку  отримала німецька газета Süddeutsche Zeitung та поділилася нею з  Міжнародним консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) та OCCRP. Слідство.Інфо, як партнерська організація OCCRP, також отримала доступ до цих паперів.

У  квітні 2016 року Агенція фінансових розслідувань БВО звернулася до Mossack Fonseca по документи президентського офшору Prime Asset Partners у рамках розслідування за підозрою у відмиванні грошей. Вже у 2017 році працівники міжнародного податкового відділу Міністерства фінансів БВО також зверталися по документи щодо офшору Порошенка у Mossack Fonseca.

Також 29 квітня 2016 року агенція фінансових розслідувань БВО відправила запит у Mossack Fonseca з проханням видати низку документів компанії з історії про Труханова – Corderoy Asset Partners Ltd. Адміністратори, своєю чергою, написали людині на ім’я Андрій Троценко – із проханням оновити інформацію про Corderoy Asset Partners Ltd. Троценко відповів, що вона не веде діяльності з 2009 року.

Стан обох розслідувань наразі невідомий – жодне з відомств не відповіло на запит Слідства.Інфо. Українські юристи з компанії Авеллум, яка веде справи президента, та мер Одеси Генадій Труханов також проігнорувати питання журналістів щодо нових знахідок.

Головне зображення – Checkpoint.

 

Поділитися

Не менш важливі розслідування

«Битва за медичну освіту»: що протягом року відбувалося в НМУ Богомольця

Рівно рік тому ректорку НМУ Катерину Амосову вперше відсторонили. Відтоді вона двічі поновлювалася на посаді і її тричі звільняли. Що відбувалося протягом року в медвиші, розповідає Слідство.Інфо

«Якби судова реформа відбувалася, ми б тут не стояли»: рідні Небесної Сотні вимагали звільнити «суддів Майдану»

20 лютого, в річницю трагічних подій на Майдані, рідні Героїв Небесної Сотні провели акцію під будівлею Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Слідство.Інфо побувало на акції