Дніпровська суддя позивалася до «верховного суду «ДНР» через нерухомість в окупованому Донецьку

Поділитися

Марія Горбань, Слідство.Інфо

Суддя з Дніпра та колишня кандидатка до Верховного суду Вікторія Батманова звернулася до суду так званої «ДНР», щоб відсудити у свого вітчима будинок в Донецьку.

За інформацією дніпровського видання «Відкритий», вітчим Вікторії Батманової жив з її матір’ю в цивільному шлюбі. Після її смерті два роки тому він забажав залишитися в будинку, записаному на Вікторію Батманову. Та відмовила йому й звернулася в так званий «ворошиловський міжрайонний суд Донецька ДНР», а згодом — і до «верховного суду ДНР». У заявах українська суддя послалася на так звану «конституцію ДНР» й «тимчасовий порядок здійснення судочинства, затвердженого наказом голови Верховного суду ДНР».

This slideshow requires JavaScript.

У справі щодо будинку її матері Батманову викликали до «ворошиловського райсуду Донецька». Слідство.Інфо зателефонувало за номером з ухвали «суду» та зв’язалося з мешканцем Донецька Олександром Поповиченком, який назвався адвокатом Батманової. «Документи справжні, я сам їх завіряв, усе справжнє», — запевнив він. Людина з ім’ям Олександр Поповиченко є на сайті «юристднр.рф» у переліку адвокатів.

Коментар самої Вікторії Батманової Слідство.Інфо наразі не отримало — її помічниця сказала, що суддя в декретній відпустці.

Вікторія Батманова з 2007 року працювала суддею в Куйбишевському районі Донецька, де з часом стала головою суду. У 2013 році Батманову призначили суддею безстроково. Після початку бойових дій перевели в Жовтневий районний суд Дніпра. У жовтні 2018-го Батманова подавалася як кандидатка до Верховного суду, але не пройшла тестування. Хоча вища кваліфікаційна комісія визнала її «такою, що відповідає займаній посаді».

Поділитися

Не менш важливі розслідування

«Битва за медичну освіту»: що протягом року відбувалося в НМУ Богомольця

Рівно рік тому ректорку НМУ Катерину Амосову вперше відсторонили. Відтоді вона двічі поновлювалася на посаді і її тричі звільняли. Що відбувалося протягом року в медвиші, розповідає Слідство.Інфо

«Якби судова реформа відбувалася, ми б тут не стояли»: рідні Небесної Сотні вимагали звільнити «суддів Майдану»

20 лютого, в річницю трагічних подій на Майдані, рідні Героїв Небесної Сотні провели акцію під будівлею Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Слідство.Інфо побувало на акції