#Правосилля — це проект про право на насилля, яке часто є основоположним в українських тюрмах. Тюремники невиправдано застосовують силу та владу. Нерідко до жорстокості вдаються й самі ув’язнені. А отже податки українців йдуть не на перевиховання злочинців, а радше на знущання над ними.

За останні 5 років офіційне обвинувачення за фактом катувань пред’явлене тільки одному працівнику в’язниці. Правозахисники ж отримують значно більше скарг — вони кажуть, що такі злочини приховуються та розслідуються неналежно. А самі в’язні про життя за ґратами здебільшого мовчать — бояться репресій закритої системи.

«Слідство.Інфо» розповідає про реальне життя ув’язнених, щоб покарання дійсно виправляло людину та не допускало скоєння нею повторних злочинів. Щоб розслідування фактів катувань і нелюдського поводження за ґратами було неупередженим, а за його результатами пильно слідкувало суспільство.

Якщо ви знаєте про випадки порушень прав ув’язнених  — розкажіть про це нам. Пишіть на slidstvo.info@gmail.com або на сторінку «Слідства.Інфо» у Facebook.

Фільтр карти
  • Всі
  • Слідчий ізолятор
  • Виправна колонія
  • Виховна колонія
  • Установа виконання покарань
  • Виправний центр
  • Лікувальний заклад
12 000
кількість закладів
140 000
кількість засуджених та взятих під варту
відсоток наповненості закладів
*За даними ДКВС України станом на 01.01.2019 без урахування даних з непідконтрольних Україні територій

КАТУВАННЯ УВ’ЯЗНЕНИХ ЗА ОСТАННІ 5 РОКІВ*

0
50
100
150
200
250
відкрито кримінальних справ щодо злочинів пенітенціарників
211
передано до суду
8
Кількість скарг, виграних за цей час в Європейському суді:
73
Витрачено з державного бюджету на компенсацію:
800 тис. євро
*Включає справи щодо катувань та іншого жорстокого поводження - ст. 127, ст. 364, ст. 365, ст. 367 ст. 373 ККУ порушених за період 2014 - 9 місяців 2018 року Джерело: ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ