Марія Горбань, Слідство.Інфо

Прокурори Спеціальної антикорупційної прокуратури будуть оскаржувати розмір застави, який обрали екс-нардепу Дмитру Крючкову в Солом’янському райсуді. Напередодні Крючкова затримали на 45 діб з можливістю вийти під заставу 7 мільйонів 11 тисяч гривень.

Про це Слідству.Інфо повідомив очільник САП Назар Холодницький.

«Ми щойно отримали повну ухвалу суду й прокурори вже готують апеляційну скаргу, щоб оскаржити розмір застави», — сказав він.

Назар Холодницький пояснив, що 7 мільйонів — занадто мала застава, яка не гарантуватиме, що підозрюваний не буде переховуватися від офіційного слідства.

«Людина внесла 100 тисяч євро (розмір застави, який Крючкову обрали в Німеччині, — ред.) за один день. Як ви думаєте, в неї буде сім мільйонів гривень? Я думаю, що буде. Ця сума не відповідає ні ризикам, ні збиткам, які понесла держава, тому проситимемо її змінити до попереднього».

Водночас Назар Холодницький повідомив, що наразі Крючков ще не вносив заставу.

Екс-депутат від «Батьківщини» та голова правління компанії «Енергомережа» Дмитро Крючков під час засідання суду щодо обрання йому запобіжного заходу, Київ, 17 квітня 2019 року. Слідство.Інфо

17 квітня колишнього народного депутата від «Батьківщини» та голову правління компанії «Енергомережа» Дмитра Крючкова взяли під варту з можливістю внесення застави — трохи більше ніж 7 мільйонів гривень. Хоча прокурори САП клопотали про майже в 50 разів більший розмір застави — понад 346 мільйонів гривень.

Екс-нардепа затримали ввечері 15 квітня в аеропорту «Бориспіль». Напередодні Крючкова екстрадували з Німеччини. Його затримали в Баварії торік у квітні на підставі міжнародного ордера на арешт.

За даними «Схем», екс-депутат від «Батьківщини» Дмитро Крючков через керовану ним компанію «Енергомережа» організовував у 2015 році схеми виведення коштів з державних обленерго в інтересах бізнесменів Ігоря і Григорія Суркісів, а також народного депутата з фракції БПП Ігоря Кононенка.

Крючкова підозрюють у завданні збитків державі на понад 346 мільйонів гривень.

Під час судового засідання екс-депутат Крючков розповів, зокрема, що очільник НАБУ Артем Ситник нібито отримував «неправомірну вигоду» — 500 тисяч доларів. Чого саме стосувався хабар, Крючков не уточнював, однак сказав, що повідомляв про це ГПУ.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький у кулуарах Верховної Ради України в Києві, 20 листопада 2018 року. УНІАН